خانگی

انواع توالت فرنگی

توالت فرنگی‌ها از تجهیزات کاربردی سرویس بهداشتی هستند. استفاده از این وسیله به دلیل قرارگیری راحت فرم بدن و ستون فقرات به سلامت شما کمک می‌کند.

استفاده از توالت فرنگی چه مزیتی دارد؟

پزشکان برای افرادی که ناراحتی در قسمت پا و کمر دارند، سالمندان و بانوان باردار استفاده از توالت فرنگی را توصیه می‌کنند. اما حتی اگر در سلامتی کامل هستید بهتر است توالت ایرانی خود را تعویض کنید و یک مدل فرنگی را جایگزین آن کنید. زیرا استفاده دائم از توالت ایرانی به مفاصل آسیب می‌زند و در دراز مدت مشکلات کمر درد و پا درد ایجاد می‌کند.

انواع توالت فرنگی کدامند؟

توالت فرنگی یک تکه

این مدل در یک تکه قالب‌گیری می‌شود و مخزن و کاسه توالت به هم متصل هستند. توالت فرنگی یک تکه سطح بهداشت بالایی دارد. زیرا درزها کمتر هستند و تمیز کردن بدنه راحت انجام می‌شود. از نظر ظاهری نیز یکپارچگی و فرم بهتری نسبت به مدل دو تکه دارد.

توالت فرنگی دو تکه

در این مدل مخزن و کاسه توالت از هم جدا هستند و نصب آنها نیز جداگانه انجام می‌شود. مدل‌های دو تکه به نگهداری بیشتری نیاز دارند تا آلودگی در درز میان کاسه و مخزن باقی نماند. معمولا قیمت مدل دو تکه کمتر از مدل‌های دیگر توالت فرنگی است و تنوع قابل قبولی نیز دارد.

توالت فرنگ وال هنگ یا دیواری

وال هنگ جدیدترین و شیک‌ترین مدل توالت فرنگی است. این مدل پایه ندارد و و بر روی دیوار نصب می‌شود. مخزن توالت در این مدل معمولا درون دیوار قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل حجم بسیار کمتری در سرویس بهداشتی اشغال می‌شود. این مدل شستشو و نظافت آسانی دارد، به دلیل قرارگیری تجهیزات درون دیوار سروصدا را به حداقل می‌رساند، با وجود تجهیزات و استحکامات درون دیوار مقاومت بسیار بالایی دارد، ارتفاع آن قابل تنظیم است و مصرف آب بسیار کمتری دارد.

 استحکام و نشیمن توالت فرنگی

در استفاده از توالت فرنگی مهمترین مسئله این می باشد که توالت فرنگی بتواند وزن افراد را تحمل کند لذا در خرید انواع توالت فرنگی توجه نمایید از توالت‌های با استحکام بالا و لایه های ضخیم تر استفاده کنید.

هر چه وزن توالت سنگین تر باشد جنس آن مرغوب تر و لایه‌های آن ضخیم تر می باشد همچنین نشیمن توالت فرنگی برای افراد مهم است پس از بین انواع توالت فرنگی، توالتی را انتخاب کرد که نشیمن آن مناسب افراد باشد.

 توالت فرنگی ها بر اساس نشیمنگاه به سه دسته تقسیم می شوند:

توالت فرنگی با نشیمن بیضی: این نوع توالت ها با توجه به بیضی شکل بودن آنها و کاسه بزرگ و کشیده ای که دارند، راحت ترین توالت ها برای افراد می باشد اگر در منزل فضای کافی برای نصب توالت فرنگی دارید حتما این مدل را پیشنهاد می کنیم .

توالت نیمه بیضی: این نوع توالت از توالت های بیضی بزرگ کوچک تر است ولی حالت بیضی خود را حفظ کرده و جای کمتری را اشغال می کند معمولا در جاهایی که محدودیت فضا زیادی نیست می توان از آن ها استفاده نمود.

توالت های دایره ای: این مدل از انواع توالت فرنگی ها از کیفیت کمتری برای نشستن برخوردار هستند بدین صورت که نشستن بر روی این نوع از توالت فرنگی براحتی نشستن بر روی توالت فرنگی های بیضی نیست و افراد مجبور هستند که پای خود را بیش از حد باز کند.